RSS

Red November – נובמבר האדום

11 ספט

כריכה/רד נובמבר

שם המשחק: Red November       סוג המשחק: הומור, שיתופי          שחקנים: 2-8

גילאים: 12+                                      זמן משחק: עד שעה  מורכבות: 2, אנגלית נמוכה.

"רוצו ננסים קטנים ושיכורים, נוסו!", נשמעה קריאה מחדרו של הקברניט, לא לפני שהלה כילה עוד בקבוק של גרוג (כלומר וודקה). "בלאט" קילל לעצמו חרש בננסית, "ידעתי שהייתי צריך להישאר בעבודה המשרדית במכון לצוללות גרעיניות". בשאר חלקי הצוללת רצים להם ננסים מכאן לשם, ובחזרה לכאן, מנסים לכבות שריפות ולאזן רמות מים בחדרים מוצפים. ולאדי הננס (השם האמיתי שמור במערכת, ולאדי יישאר בעילום שם ננסי – רק מכיוון שהשם באורך הסיקור הזה) אץ לבטל את השיגור הקלוקל של הטיל הגרעיני בבטן הצוללת כאשר הבחין מחוץ לאחד החלונות בקראקאן המתעורר, רגע, החדר נעול – אי אפשר לבטל את שיגור הטיל. ריאותיו של ולאדי נאבקות בחוסר החמצן. לאט-לאט חזר החמצן לחדר, ככל הנראה ננס אחר הסדיר את הנושא. ולאדי ניסה לפרוץ את המנעול עם מוט ברזל שמצא, אך ללא הואיל. הכול נראה חסר תועלת, נראה שהצוות הננסי יקפח את חייו הקצרים (אך נעימים) בצוללת גרעינית השוקעת מהר אל המצולות – הסיפון רועד לרגע, דלת הברזל נפתחת וולאדי הצליח ללחוץ על הכפתור האדום והגדול וביטל את שיגור הטיל – עתידם בגוף המתכת מובטח, לפחות לדקות הקרובות !

לא, זהו אינו סיפור מופרך לחלוטין, זהו מהלך תור סביר לחלוטין עבור מפגש עם נ1במב7 האד1ם, משחק מסדרת Silver Line של Fantasy Flight Games. למי שלא מכיר, משחקי הסדרה הכסופה מגיעים בדרך כלל באריזות קטנות, הם זולים יותר, הם קצרים יותר – אך עדיין מושקעים ועמוסים בכל טוב. נובמבר האדום גם הוא מגיע בקופסה קטנה שבתוכה אפשר למצוא משחק מבדר ביותר, משחק בו כל שחקן מגלם ננס רוסי (סליחה, מכיוון שזה מעליב את המעצמה הרוסית הם לא באמת רוסים.. הם רק ננסים), שיכור מוודקה (סליחה, קודם רוסים עכשיו וודקה? תקראו לבקבוק שבברור נראה כמו וודקה –  גרוג) בצוללת גרעינית מתפרקת בשם "נובמבר האדום" (אוקטובר האדום, מישהו?). ובכן, השחקנים משתפים פעולה על מנת לתקן תקלות שונות שצצות בצוללת בכל רגע נתון. ולפעמים, גם ברגעים לא נתונים, ברגעים שכבר צצו תקלות וברגעים שסתם התחשק למשחק להתאכזר אליכם ולהוסיף עוד אסון.

בקופסה ניתן למצוא לוח משחק של צוללת (מקופל ל-4), סמני חפצים, סמני השמדה, קוביות מעקב עבור לחצים, מיניאטורות של ננסים וסמני פלסטיק למעקב התקדמות בזמן. אז איך משתמשים בכל הדברים? ובכן, המשחק מתחיל בכך שמניחים את סמני מעקב התקדמות הזמן במשבצת המתאימה מסביב ללוח, כל משבצת שכזו מציינת דקה בעולם המשחק. המטרה של הננסים המסכנים היא שהצוללת שלהם תחזיק מעמד עד שכולם יעברו את משבצת האפס – וכך הם ינצלו ממוות נוראי בנסיבות שונות ומשונות. שחקן בתורו, רשאי לנוע בצוללת כאוות נפשו ולבצע פעולה אחת יחידה. כל פעולה לוקחת זמן מסוים. למשל, יכול ולאדי הננס לעבור בין שני חדרים בעלות של 2 דקות, לגשת לחדר הבקרה הבוער ולכבות את השריפה באמצעות המטף, בזה ישקיע עוד 5 דקות – כך שבסופו של דבר הוא שיחק 7 דקות. ככל שמשקיעים יותר דקות בניסיונות תיקון, כיבוי שריפות וכיוצא בזאת, עולה הסיכוי להצליח. אם למשל ולאד ישקיע 5 דקות לכיבוי השריפה ויצרף אליו את הבונוס מהמטף (של 3), הוא יגלגל קובייה בעלת 10 פאות ויקווה שהמספר עליה יהיה זהה או נמוך מהזמן שהשקיע, כולל הבונוס, כלומר – 8. במקרה שהקובייה תציע מספר אחר, פעולת התיקון נכשלה.

מפת הצוללת

השחקן ששיחק את ולאדי מקדם את עצמו כמספר הדקות שניצל, ובזמן זה אירועים (רעים בדרך כלל) מתרחשים בספינה הגרעינית. השחקן הבא בתור יכול לנצל גם הוא מספר דקות כלשהו בכדי לבצע את הפעולות שהוא רוצה לבצע. זוהי שיטה מוזרה מעט, אבל מאפשרת לכולם לפעול "באותו קו זמן".

זהירות! גרוג! אממ.. וודקה!

במהלך המשחק אפשר לקבל חפצים שונים העוזרים לכם במשימות תיקון שונות. ישנם מספר יוצאי דופן, הראשון שבהם הוא השריפה. רק כאשר יש לך מטף או גרוג, אתה רשאי לכבות שריפה. למה גרוג? כי אתה מספיק שיכור להיכנס לחדר בוער ולכבות את השריפה בידיים.. ננס דביל =]

הגרוג מעניק למי ששותה אותו תוסף של 3 לכל המשימות, החיסרון הוא, שלאחר ששותים גרוג מעלים את רמת השכרות של הננס ב-1. ננס שיכור בסוף תורו חייב לבצע בדיקת התעלפות, אם הוא נכשל, הוא מעולף ל-10 דקות. ננס מעולף עשוי למות (מות מות יא ננס) אם פורצת בחדר שבו הוא מעולף שריפה, או שהחדר בו הוא נמצא מעולף על הרצפה מוצף במים. מדד השכרות נע בין 1 (שיכור מעט) ל-4 (שיכור מאד, אבל מאד שיכור). כמובן שאפשר לסתור השפעות מזיקות של גרוג על ידי כוס קפה טובה, יש אחת בערימת החפצים המועילים.

מוות מוותי של המוות !

בדרך כלל כשננס מעולף נתקל במפגע, הוא מת. כמו כן, כשננס נלכד בין חדרים מוצפים או בוערים הוא מת. כמו גם, כשננס יוצא מחוץ לצוללת ללא אספקת חמצן – נחשו מה – הוא מת. ישנם המון דרכים להחזיר ציוד לבורא הננסי בנובמבר האדום, ולמרות זאת ישנם חוקים אופציונאליים שמאפשרים מוות לא מוותי מאד. מלבד אלו ישנם עוד כמה חוקים מוזרים ביותר, כמו שליפת עוד קלפים שעלולים לגרום לנזקים חמורים, או הכאת ננס אחר בראש באמצעות מוט.

חוק אחד יוצא דופן הוא כזה, בעוד שהמשחק הוא שיתופי וכל הננסים עובדים יחדיו על מנת לתקן את הצוללת לפני שהרע מכל יקרה – לפני שהם יצללו את תהום הנשייה, ישנו חוק שמאפשר מעט "תחמנות". לשון החוק היא, שאם ננס שרד עד 10 דקות לפני ההצלה ובבעלותו ציוד צלילה, הוא רשאי לנטוש את הצוללת ולהשאיר את חבריו הננסים להתמודד לבד עם הבעיות. העניין הוא כזה, אם הצוללת שורדת אז הננס שברח מפסיד. אם הצוללת לא שורדת, הננס שברח מנצח.

לסיכום: נובמבר האדום הוא משחק מהנה ביותר, ומעט הזוי ומטורף. הוא מומלץ לאנשים שאוהבים בלאגן באזור המשחק וניסיון שיתופי להצלת המצב. דבר אחד ששמנו לב אליו, הוא שכאשר יש מעט שחקנים (כלומר, המינימום הנדרש של 3), המשחק נוטה להיות קל יותר ופחות נוראי מאשר משחק עם מספר גבוה יותר של שחקנים (למשל של 5 שחקנים). הסיבה נעוצה בכך שכל שחקן חדש מוסיף עוד צרות לצוללת בהתקדמותו במעקב הזמן. ככל הנראה שבמעט שחקנים, הצרות אינן נוראיות דיין ואפילו הפך המשחק למעט טכני ולא מאתגר. לעומת זאת, הכאוס ששלט כשהיינו חמישה שחקנים לא בר תיאור לדפים אלו. (אלא אם כן תרצו לשמוע על המוות המוותי של הננסים שלנו מחוסר חמצן, לא לפני שהיה טיל גרעיני קלוקל שעמד להתפוצץ עוד 2 דקות, וללא קשר לאלו, הקראקן עמד לטרוף אותנו חיים בעוד כ-5 דקות. כלומר, אם לא היינו מתים מחוסר אספקת חמצן…).

red-november-gnome

סקירה: אלירן טלר

ציון סופי: 8.5/10             משחקיות: 8.5           חלקים: 9

מודעות פרסומת
 
תגובה אחת

פורסם ע"י ב- 11/09/2009 ב- אלירן טלר, הומור, שיתופי

 

תגובה אחת ל-“Red November – נובמבר האדום

  1. kufsa

    11/09/2009 at 11:16

     

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: