RSS

Mag•Blast – מגה•פיצוץ

25 ספט

כריכה/עברית

שם המשחק: מגה•פיצוץ סוג המשחק: קלפים, הומור שחקנים: 2-8

גילאים: *8+                          זמן משחק: חצי שעה            מורכבות: 1, מתורגם.

"קפיטן! אני שמח לדווח שהתאגדות המוחות חטפו מכה אנושה מהבזזגזזרט, ובנוסף שצי הסייקלונים גרסה 40,000 העניש בחומרה את ההתנהלות החצופה של הנוגשים הקאלגונים".

זה היה יכול להיות הפתיח למגה פיצוץ אבל במקומו אני חושב שאעדיף את הפתיח הבא:

אלירן: "אולרו תוקפת באזור צהוב את דינק! פיייייייייייייייייייייייייי!".

חן: "אה כן, אז פזזזזזזזזזטטטסטטסט!"

יהודה: אין בעיה, מגה פיצוץ! פפפפפאבום!"

אלירן: אני רואה שכולם הולכים עלי, בסדר, אז – ככה, עליך מפצצים, נזק זמני. עליך אני אזרוק קרן אנרגיה – ווווויייייש! ואחריה, פגיעה ישירה והשפעה: נזק עצום. הספינה מושמדת ! אה אה! ואני מנצל גם את תגבורת, ומקבל ספינה חדשה לצי שלי!

מגה פיצוץ, מתורגם לעברית ומופץ על ידי כוכבי כסף הוצאה לאור, הוא משחק קלפים הומוריסטי, מהנה, משעשע והכי חשוב – שרוט לגמרי. כל שחקן משחק גזע שונה ולו ספינת-פיקוד. על כל ספינת פיקוד מופיעה היכולת שלה ואת עמידות השריון שלה. ספינת הפיקוד עומדת במרכזו של הצי וסביבה יש אזורים בארבעה צבעים: צהוב, ירוק, אדום וכחול. מסביב לספינת הפיקוד ישנן ספינות צי, על כל ספינת צי מופיעים הדברים הבאים: מהירות (צד שמאל עליון), עמידות שריון (צד ימין תחתון), שמה וצריחי הירי שלה (צד שמאל תחתון). לעיתים יש לה גם יכולת מיוחדת זו או אחרת.

בנוסף, כל שחקן מקבל קלפי פעולה. אלו מתחלקים להרבה דברים, אשתדל לעבור על כולם בקצרה. הכי חשובים מהם הם הפיצוצים. עליהם רשום כמה נזק הם עושים ומאיזה צריח ירי אפשר לירות אותם. אותם אפשר לירות על חלליות אחרות ולפצפץ את היריב לרסיסים! ניקח לדוגמה את מטח לייזר. בקלף זה רשום "1" ומסומן עליו צריח צהוב. משמעותו הוא שהוא גורם ל-1 נזק ואפשר לירות אותו רק מצריח צהוב, כלומר, רק מחלליות שיש להן צריח ירי צהוב.

אז איך תוקפים בעצם? התשובה פשוטה. מותר לי לתקוף מכל חללית צי פעם אחת בלבד, ובתנאי שיש לי קלף פיצוץ מתאים. אם למשל יש לי מטח לייזר, אוכל לירות אותו רק מספינות עם צריח צהוב. בחרתי למשל את ה"דינק" שנמצאת, במקרה, באזור הירוק של ספינת האם. היא מסוגלת לירות פיצוץ צהוב, ומכיוון שהיא באזור הירוק, היא יכולה לפגוע רק בחלליות אויב שנמצאות באזורים ירוקים. אותו כנ"ל לגבי שאר החלליות בצי. כשאזור מסוים נקי מחלליות, אפשר לתקוף את ספינת הפיקוד ולחסל אותה (ואת השחקן שלה – מואהאה).

ואיך יודעים אם הפיצוץ פגע או לא? יש קובייה לגלגל או משהו שכזה? התשובה היא לא! שום קובייה, שום פלוסים ושום דבר! יש רק דרך אחת לתקוף, ואני מצטט: "כאשר אתה יורה פיצוץ, אתה חייב להוסיף אפקט קולי כלשהו: "בזטט!", "קא-פאו!" או "זזזזזנג!". אם שכחת להשמיע קולה ירייה הולם, הפיצוץ מפספס והקלף מושלך ללא השפעה.

שלבים המשחק הם כדלהלן:

  1. השלכה (זריקת קלפים מיותרים).
  2. שליפה (השלמה ל-5 קלפי פעולה).
  3. תגבור (תוספת חלליות לצי, באמצעות משאבים).
  4. תמרון (שינוי מיקום החלליות).
  5. התקפה!

זהו הרעיון מאחורי המשחק, בגדול. יש עוד כמה סוגים של קלפים ועוד כמה דברים שאפשר לבצע במשחק שאסביר בהמשך. המטרה היא לכייף ולהשמיד כמה שיותר ספינות יריב, ובפרט, את ספינת הפיקוד!

דברים נוספים שכדאי לדעת: ישנם עוד כמה דברים שאפשר לעשות במשחק. לכל ספינת צי יש מהירות, זו קובעת בשלב התמרון שלפני התקיפה כמה אזורים מותר לה לעבור. לכל קלף פעולה יש ערך ומאשב, ולכן, אפשר להמיר קלפי פעולה תמורות חלליות חדשות. ישנם קלפי פגיעה ישירה שאותם אפשר לשחק לאחר פגיעה, הם מאפשרים לתקוף שוב או לשחק השפעת פגיעה ישירה. השפעה זו גורמת לדברים שונים ומשונים!

מלבדם, ישנם "מפצצים" ו- "חלליות קרב". אלו יכולים להשתגר מחלליות מסוימות ולגרום לנזק זמני ואז לחזור ליד. נזק זמני הוא כזה, שנמשך עד הסיבוב הבא שלך – זה עוזר אם אנשים שונים רוצים לטרפד ספינה מסוימת. כמו כן ישנם קלפי "בונוס" שונים שמתקנים, מוסיפים חלליות וכיוצא בזאת. אני חושב שאעיק אם אספר על כולם, אבל האמינו לי – הם מוסיפים המון ומשעשעים ביותר, ומי שימצא ביניהם את ה-TARDIS יקבל פרס!

בסופו של יום, זהו משחק קלפים משעשע ומהנה ביותר, העובדה שצריך ממש לצעוק את קולות הפיצוצים מוסיפה ל"שטותיות" שלו, והאמינו או לא – הוא תופס גם ילדים וגם מבוגרים כאחד. לגבי הגילאים, רשום עליו שהוא מגיל 10 ומעלה אבל מניסיוני גם ילדים קצת יותר צעירים יכולים ללמוד אותו, אבל איתם אפשר לוותר על כמה דברים, כמו נזק זמני ודברים יוצאי דופן שכאלו בכדי לא להכביד.

סקירה: אלירן טלר       

ציון סופי: 7/10               איכות: 7,        אסטרטגיה: 5,          מזל: 7.

מודעות פרסומת
 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: