RSS

Android – אנדרואיד

03 ינו

שם המשחק: Andriod        סוג המשחק: הרפתקאות שחקנים: 3-5

גילאים: 13+              זמן משחק: 2-4 שעות מורכבות: 5, אנגלית גבוהה.

"ברוכים הבאים לניו-אנג'לס.

זהו העתיד, יש לנו מושבה על הירח העונה לשם הינלין, ואפילו מעלית שמחברת בינה לבין ניו-אנג'לס "שיח-האפונים" האגדית. את מאדים גם כבשנו לא מזמן ולולא מלחמת האזרחים שם מזמן היינו מסיימים את תהליך ההארצה. המחשבים המשיכו להתפתח ואף חוברו עם מערכות עצבים ליצירת האנדרואידים הראשונים. לא מזמן שתי חברות הענק, ג'ינקטי ו-האס-ביורויד, פיתחו שתי שיטות שונות ליצירת יצור חי על בינה מלאכותית.

ג'ינקטי פיתחו שיטה של גידול שיבוטים בקצב מסחרר וקבלת מוצר בוגר ובעל השכלה.

לעומתם, האס-ביורויד פיתחו רובוטים בעלי מוח אשר נבנה ממוחות של אנשים אשר העלו את תודעתם למחשבים. בין שתי חברות אלו מתנהלת מלחמה על עתיד הבינה המלאכותית.

למרות כל הטכנולוגיה והקידום נשארו אלו אשר דואגים לעתיד האנושות, ביניהם עלתה קבוצה אחת שמתבלטת מעל כולם, "האנושיים תחילה". הם מתנגדים נחרצות לכל סוגי הבינות המלאכותיות לא משנה מה מקורן, עבורם זוהי חזרה על סיפור הגולם הידוע לשמצה. הקיצוניים שבהם אפילו מתנגדים לשיפורים שאנשים משתילים בעצמם, וטוענים שהם כופרים.

בין כל הקבוצות אלו עומדים שוטרי ניו-אנג'לס, שלרוב בעיקר דואגים למנוע הפרות סדר, פשיעות קטנות ודברים מהסוג הזה, אבל לא רק בעיר עצמה אלא גם במושבה על הירח ובמעלית שבדרך. לעיתים השוטרים, שלמרות משימותיהן הקלות קורסים מהעומס ומחוסר בכוח אדם, לעיתים שוכרים שכרי חרב שיעזרו בשמירה על הסדר ומניעת האנרכיה שיכולה בקלות לפרוץ.

הכל משתנה עכשיו, כאשר גופה נמצאה, רציחות הן לא ענין שבשגרה והראיות מובילות לכל אחת מהקבוצות הפועלות. מכל אחת מארבעת הקבוצות מגיע בלש, בין אם נבחר לחקירה או סקרנותו דחפה אותו לשם, ולארבעתם מצטרף בלש פרטי, שמחפש את עברו ובמקרה הגיע לחקור את זירת הפשע. על הבלשים למצוא את הרוצח ולפתור את הקונספירציה שהובילה לרצח בתוך שבועיים לפני שהראיות יהיו קרות מכדי להוביל לאשמים.

זאת העלילה של אחד המשחקים החדשים של Fantasy Flight Games, המשחק כמו שנאמר בהקדמה מתרחש בין שתי ערים, אחת על כדור הארץ ואחת על הירח וכמובן המעלית שבניהן.

במשחק יש מספר של רציחות שבתחילת המשחק בוחרים אחת, לכל מקרה רצח יש מיקום, ואת החשודים ברצח. כמות החשודים נקבעת לפי כמות השחקנים, לפי הנוסחה הידועה ביותר בעולם (מספר השחקנים + 1) לכן ככל שיש יותר שחקנים (עד 5) יש יותר חשודים ויותר עומק למשחק. כל שחקן מקבל שני חשודים, אחד שהוא חושד באשמתו ואחד שהוא חושב שהוא חף מפשע.

בנוסף לכך שעל כל שחקן מגיע עוד חשוד על כל שחקן מגיעים גם עוד סוגים של רמזים, שנגיע אליהם בקרוב, ולכן למשחק נוסף עומק. לכל דמות יש שלוש עלילות והיא משחקת שתיים מהן במהלך המשחק, אחת כל שישה ימים. הצלחה בכל עלילה תעניק לשחקן נקודות נוספות בסוף המשחק וכשלון עלול להחסיר מנקודות הנצחון של השחקן, לכן על כל שחקן לשאוף להגיע לנצחון על מנת להשיג כמה שיותר נקודות בסוף המשחק.

במשחק יש שניים עשר ימים, ובכל יום על השחקנים לפעול להשיג רמזים חדשים או למצוא פיסות בפזל של הקונספירציה, כן יש במשחק פאזל אמיתי ומגניב, שבו נגע אחר כך. בכל יום לשחקן יש מספר פעולות מוגבל אשר נקבע לפי קלפים מיוחדים או מצבים מיוחדים, מעבר לכך לכל דמות יש כבררת מחדל שש יחידות זמן. בכל יחידת זמן ניתן או לנוע את המרחק המאפשרת המכונית של הדמות, לחשוף רמז, לפתור חלק מהפאזל, לשלוף קלף דמדומים (גם אליהם נגיע), משחק קלף מואר, להתקדם בעלילה, השקעת זמן במקום או קלפי אירוע הדורשים השקעת זמן לביצועם. בסוף חלק מהימים מתרחש אירוע סוף יום, שהוא נקבע על פי שליפת קלף מתאים ופעם בחקירה יש אירוע הרלוונטי לחקירה הזו בלבד.

ועכשיו קצת על רמזים:

כבר מאז הרמז, אי אפשר לפתור פרשיית רצח ללא רמזים. הרמזים במשחק מתחלקים לשלוש: עדות, ראיות פיזיות, ומסמכים. לכל חשוד יש את החולשות והיתרונות שלו, בהתאם לכך אפשר ואף רצוי להניח את הרמזים על החשוד, למשל לחשודים מאיימים יהיה יתרון בקטע של רמזי עדות; ולחשודים אשר לא מבינים כלום בטכנולוגיה יסבלו מחסרון בכל מה שנוגע לרמזי מסמכים. בהתאם ליתרונות וחסרונות אלו כל שחקן יניח את הרמזים המתאימים בנוגע לחשוד הרלוונטי, בין אם הוא רוצה להרשיע אותו או שהוא רוצה לזכות אותו. לאחר איסוף רמז, הרמז עובר למקום אחר בלוח לפי החוקים, ורק ביומיים האחרונים הרמזים לא זזים מכיוון שהם הופכים לרמזים קרים שאינם מקדמים את החקירה.

פאזל הקונספירציה:

במקום לקחת רמז, השחקן יכול לבחור או לקחת חלק מהפאזל או להתקדם באיכות החלקים. הפאזל מתחיל במרכז המשטח שלו והמטרה היא לחבר נתיב ממרכז הפאזל (שהוא הרצח עצמו) עד לאחד מהקצוות של המשטח, כל חיבור שכזה מזכה את השחקן שהניח את החתיכה האחרונה בנקודה ופותח חישוב נוסף הרלוונטי לסוף המשחק.

קצת על הקלפים:

במשחק ישנם קלפי דמדומים (בלי קשר לסרט הפקצי), הם מתחלקים לשני סוגים, מוארים ואפלים. מוארים השחקן משחק על עצמו וזוכה ליתרון זמני או קבוע. אפלים השחקנים האחרים משחקים כנגד השחקן וקלפים אלו פוגעים בו. שחקן שמשחק בקלף דמדומים צריך לשלם על כך במצבו. לשחק קלף מואר הופך אותך לאפל יותר ומאפשר לך לשחק קלפים אפלים ביותר קלות ולהפך.

(לפי ההבהרה האחרונה של החוקים ב-FFG אמרו שאם אין לך מספיק נקודות אור לשחק קלף כזה או אחר אתה צריך להקריב קלפים מאותו סוג על מנת לשחק אותם).

לאחר שניים עשרה הימים הפרשה נגמרת וסופרים את הניקוד. הזוכה במשחק הוא זה שיש לו את מספר הנקודות הרב ביותר, לכן אם שחקת את המשחק כמו שצריך והצלחת בעלילות ברמה הגבוהה ביותר אתה יכול לנצח במשחק גם ללא מציאת האשם ברצח.

המשחק לא רק נשמע מסובך הוא באמת כזה, אבל זה אחד המשחקים המרשימים ביותר שיצא לי לשחק בהם. בנוסף לכל מה שנאמר פה לכל דמות יש קלפי דמות שבהם כתוב מה הדמות אוהבת לעשות ומה היא חושבת על הדמויות האחרות ולכן ניתן לשלב במשחק אספקטים של משחק תפקידים ברמה מאוד גבוהה. שחקנים שיבחרו כמעט תמיד באותה דמות יוכלו להתחבר אליה ולהשיג רמת משחק גבוהה יותר, למרות שזה לא יעניק לשחק נקודות נצחון נוספות (למרות שאפשר לעשות את זה כחוקי בית) זה מוסיף תוכן רב למשחק וניתן והרבה יותר כיף מאשר רק לשחק במטרה לסיים את הימים.

החסרון הכי גדול של המשחק הוא שלוקח הרבה זמן לסדר אותו, אני עוד חושב על דרכים לקצר את זה, החל מאריזה חדשה או הגיונית לפי הסידור אבל גם זה לא מקצר את הסדור יותר מדי.

סקירה: יהודה חלפון    

ציון סופי: 9/10               איכות: 8,        אסטרטגיה: 9,          מזל: 4.

הערה: לגבי רמת האנגלית הנדרשת, על הקלפים והכרטיסים רשום מלל רב וחשוב למשחק ולעלילה.

המשחק זכה בהמלצת המערכת


מודעות פרסומת
 
השארת תגובה

פורסם ע"י ב- 03/01/2010 ב- הרפתקה, יהודה חלפון

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: